Malá sportovní hala
Na Výstavišti

mala sport hala_g_1.jpg

Malou sportovní halu naleznete za Fortuna arénou, po pravé straně Průmyslového paláce. V současné době je víceúčelová hala využívána pro sportovní, kulturní a společenské akce. V zimní sezoně je zde ledová plocha a o víkendu veřejné bruslení nebo tréninky ledního hokeje. V roce 2022 jsme zrekonstruovali a otevřeli prostor "Střídačka", dříve známou jako restaurace v Malé sportovní hale. Střídačka nyní nabízí pestrou nabídku kroužků, workshopů a příměstských táborů.

Historie

V těchto místech stál v roce 1891 Pavilon českých papírníků, který lákal návštěvníky Zemské jubilejní výstavy svým honosným architektonickým pojetím ve stylu staroegyptského chrámu Malá sportovní hala byla postavena v letech 1983-1985 v těsném sousedství velké haly, vlevo při pohledu od Průmyslového paláce. Její provoz byl zahájen mistrovstvím světa, které se zde konalo od 17. dubna do 3. května 1985. Jelikož bylo v roce 1985 Mezinárodní hokejovou federací uspořádat MS pověřeno Československo, muselo se přistoupit ke stavbě vzájemně propojených ledových ploch. Československý svaz ledního hokeje proto začal, ve spolupráci s pražským magistrátem, připravovat na Výstavišti stavbu druhého, menšího, zimního stadionu, tunelem propojeného se Sportovní halou. Provoz Malé sportovní haly byl zahájen mistrovstvím světa, které se zde konalo od 17. dubna do 3. května 1985.

V letech 2001–2014 byla Malá sportovní hala někdy označována také jako "Incheba Aréna", a to podle názvu společnosti, která měla celé Výstaviště v této době v nájmu a ve správě.

Kde:

Malá sportovní halaChcete si prohlédnout
další místa?