O nás

Průmyslový palác_header

Jsme akciová společnost Výstaviště Praha, a.s. a od roku 2015 jsme správcem areálu Výstaviště. V červenci 2022 jsme převzali do správy také areál Pražské tržnice v Holešovicích.

Představenstvo společnosti:

  • Předseda představenstva – Tomáš Hübl
  • Místopředseda představenstva – Ing. Václav Novotný
  • Člen představenstva – Ing. Jan Stanko

Současnost a plány na nejbližší roky

Výstaviště prochází zásadní proměnou na moderní společensko-kulturní areál s celou řadou volnočasových aktivit. Naší vizí je vybudovat nejlepší místo v Praze, kde mohou Pražané trávit volný čas. Místo, které během roku nabídne nejen celou řadu parádních akcí, ale kde najdete vždy něco zajímavého, ať přijdete kdykoli.

Od roku 2019 se díky rozsáhlé rekonstrukci obnovila celá “spodní části” Výstaviště. Byly odtěženy zbytky různých již neexistujících staveb, odstraněny cesty vedoucí odnikud nikam, byla opravena cestní síť, která dostala zcela nové povrchy a také revitalizovány travnaté plochy. V této parkové části pak bylo postaveno fitness a workout hřiště, lanové hřiště pro děti, největší parkour hřiště v ČR, skateplaza pro milovníky kolečkových sportů, připravená ve spolupráci s Českou skateboardingovou asociací, zázemí dětského cykloparku nebo třeba veřejné elektrické grily. Výstaviště se více otevřelo směrem do Stromovky díky dvěma novým branám. Výraznou proměnou prochází také nabídka občerstvení, a to jak z estetické, tak i z gastronomické stránky. Kompletní rekonstrukcí prošlo bistro u Maroldova panorámatu, nyní pod názvem bistro Artyčok, u nové brány do Stromovky pak bylo postaveno zcela nové moderní bistro No.2.

Pestrou nabídku kroužků, workshopů a příměstských táborů nabízí nově využitý prostor "Střídačka" v Malé sportovní hale. Rekonstrukcí na moderní multifunkční prostory již prošly Křižíkovy pavilony, které budou sloužit k pořádání výstav, koncertů, konferencí nebo soukromých akcí. Rekonstrukce se dočkalo i bývalé divadlo Spirála, v minulosti již odsouzené k demolici, které nabídne zcela unikátní prostor se sedadly pro diváky umístěnými na spirálových rampách, jenž v několika patrech obepínají kruhové jeviště. Po rekonstrukci zde bude moderní multifunkční sál pro konání hudebních a divadelních představení, konferencí a dalších společenských akcí.

V listopadu 2022 jsme po rozsáhlé rekonstrukci zkolaudovali pavilon Bohemia, jednu z posledních původních staveb v areálu, která byla postavena už v rámci Jubilejní zemské výstavy v roce 1891 a sloužila pro prezentaci Pivovaru Plzeň. Bohemia nabízí hlavní sál, bar, dva salonky, terasy, vlastní velkou kuchyň v přízemí a přípravnu v prvním patře.

V únoru 2022 byla po dlouhých letech zahájena rekonstrukce hlavní budovy Výstaviště a to Průmyslový palác. Kromě dostavby levého křídla projde celý palác kompletní rekonstrukcí exteriérů i interiérů.

Ve fázi studie je nyní řešení celého prostoru Křižíkovy fontány nebo další obrovské plochy od vstupu do Výstaviště až k Průmyslovému paláci. Do budoucna je v plánu rozšíření současného plaveckého bazénu o menší bazénky pro plavání s dětmi a wellness zónu s vířivkami a saunami.

V letošním roce se počítá s celou řadou drobnějších vylepšení areálu, jako například dobudování kvalitního osvětlení ploch ve spodní části areálu s redukcí světelného “znečištění”, nový tzv. mobiliář, tj. lavičky, koše, atd., dopracování dopravního režimu v rámci areálu tak, aby byl pohyb návštěvníků maximálně bezpečný a provoz co nejvíce klidový, a řada dalších větších či menších vylepšení pro větší komfort návštěvníků. Jako třeba nové důstojné areálové WC nebo zázemí pro sportovce s relaxační zónou, šatnami a sprchami.

Přijďte se sami podívat, jak se Výstaviště doslova před očima mění na nejlepší místo v Praze, kde trávit volný čas.

Těšíme se na vás!