Ateliér Rychta
Na Výstavišti

atelier header_novy.png

Ateliér Rychta je z důvodů probíhající rekonstrukce Průmyslového paláce dočasně uzavřen. Všechny aktivity jsou přesunuty na Střídačku do Malé sportovní haly.


Historie

Pozdně secesní pavilon dvorního pivovaru U Primasů s dřevěnými prvky s decentní geometrickou dekorací se dochoval coby jeden ze dvou posledních pozůstatků velké Jubilejní výstavy Obchodní a živnostenské komory z roku 1908. Budova postavená podle návrhu Richarda Klenky, rytíře z Vlastimilu, se nachází ve svahu severně od západního křídla Průmyslového paláce. Jako jeden z mála soukromých pavilonů zůstal na Výstavišti zachován, podobně jako pavilon pivovaru v Plzni, známý pod názvem Petzoldova restaurace neboli Bohemia.

Pavilon byl postaven přibližně na místě, které bylo tradičně využíváno k pohostinství. Při výstavě roku 1891 stála zhruba na tomto místě ochutnávárna vín a kakaa, ale i cukrárna. Pojmenování „Rychta“ pochází z dob PKOJF, restaurace Staročeská Rychta zde byla i v průběhu Všeobecné československé výstavy v roce 1991.


Současnost

Bývalá restaurace se po rekonstrukci proměnila na prostor pro trávení volného času dětí i dospělých a dostala název Ateliér Rychta.
Rychtu naleznete za Průmyslovým palácem vedle bistra Artyčok v těsné blízkosti Stromovky. Děti tady mohou využít dětské hřiště s pískovištěm, rodiče uvítají lavičky a bistro Artyčok. Další velké dětské hřiště, pískoviště a lanové centrum je odsud vzdáleno jen pár desítek metrů v dolní části areálu Výstaviště.

Budova je rozdělena do dvou pater: ve spodní části je galerie pro pořádání výstav, v horním patře vznikl ateliér uzpůsobený pro konání kroužků, příměstských táborů, workshopů a přednášek nejen pro děti, ale i pro dospělé. Mohou se zde pořádat také firemní akce nebo rodinné dny.

Co najdete v okolí

  • Dětské hřiště s pískovištěm
  • Bistro Artyčok a bistro No.2
  • Veřejné parkoviště v areálu Výstaviště
  • Tramvajová zastávka 5 min. od Ateliéru
  • Park Stromovka


Kde:

U bistra Artyčok

Kdy:

Uzavřeno po dobu rekonstrukce Průmyslového paláceChcete si prohlédnout
další místa?