Prague Bike Fest
Na Výstavišti

Bike Prague Fest

Přijeďte na kole na jeden z největších cyklistických festivalů v Praze! Letos v dubnu pořádáme první ročník akce Prague Bike Fest na Výstavišti.

Můžete se těšit na spoustu zážitků, ať už jste fanouškem adrenalinových skoků, nebo biketrialových show. Na místě si otestujete různé druhy kol, od dětských po dospělé, nebo si necháte servisovat své vlastní. Otestovat kola bude možné v rámci areálu Výstaviště na jednotlivých terénních okruzích. Chybět nebude relax zóna, dětské skills centrum nebo food zóna s pestrou nabídkou občerstvení.

Náplň akce:

  • expozice širokého spektra cyklistických značek, novinek a doplňků,
  • prezentace prémiových i úzkoprofilových cyklo novinek z Čech i zahraničí,
  • zapůjčení a testování kol všech kategorií a elektrokol,
  • moderovanou biketrialovou show Vaška Koláře spolu s workshopem, který proběhne pod vedením Vaška Koláře a Honzy Sladkého,
  • Flatland workshop a show Martina Dražila,
  • Slopestyle show s pětimetrovou rozjezdovou věží a jezdci Teodorem Kováčem, Jakubem Venclem, Ondrou Šlézem, Tomášem Zejdou a Danem Milerem,
  • Bike park, MTB okruh a silniční okruh k využití pro návštěvníky,
  • Ski a Bike Centrum Radotín nabídne dětské skill centrum, kde vedle dětských kol a dráhy na jejich vyzkoušení budou pro děti k dispozici zkušení lektoři cyklistiky.

V Křižíkově pavilonu proběhnou přednášky na téma "jak se fotí světový MTB pohár"a "jak se fotí Red Bull Rampage & Downtown sjezdy v Jižní Americe”. Také beseda "Sjezd Kilimanjara" a přednášky o cestování na kole.

Ať už jste zkušený cyklista, bajker, nebo ještě používáte balanční kolečka, na této akci rozhodně nemůžete chybět!

Kde:

Křižíkův pavilon B, Open Air

Kdy:

22. duben

Cena:

Předprodej do 31. 3.

Dospělý 130 Kč
Děti do 13 let 70 Kč
Rodina 2+2 270 Kč

Prodej od 1. 4. a cena na místě

Dospělý 180 Kč
Děti do 13 let 100 Kč
Rodina 2+2 380 Kč

V kolik:

10:00–20:00 hod.

Prague Bike Fest

Program akce – hlavní stage

Bike Trial Show

To jsou atraktivní a extrémní triky, které zvládne jen pár lidí na světě. Vašek Kolář vám předvede výskoky na střechu auta, seskoky z obrovských výšek, i balancování na kole tak, že to popírá gravitaci. Pokud jste odvážní, můžete se stát překážkami i vy sami.

Big Air Show

Užijte si neskutečnou show na kolech, kde se vám představí Teodor Kováč, Tomáš Zejda, Jakub Vencl, Ondřej Šléz, Jakub Hejl a Michaela Hájková.

Přednáška – Furt Pryč "16 měsíců na kole"

Zdeněk Zeman společně s Martinou Frühadovou projeli na kolech za 16 měsíců nespočet zemí po celém světě. Cestou našlapali přes 28 tisíc kilometrů a především získali obrovské množství zážitků. V rámci cca 50 min. přednášky odpoví na otázky: co je to napadlo, jak se dá sbalit na rok na kole, kolik to stálo, jak řešili nabíjení elektroniky a další. Nejde tedy o zeměpisný průlet světem, ale spíš pokrývání různých témat s cílem ukázat, že na podobném cestování není nic tak složitého a nedosažitelného.

Přednáška "Ze života ultrapaka"

Vtipně pojatá stand up přednáška shrnující cestu Dandy "ultrapaka" Polmana od začátků až po poslední ultramaraton v roce 2022 (North Cape – Tarifa, 7400 km).

Rozhovory s riders

Tomáš Zejda
Jakub Vencl
Teodor Kováč

Přednáška "Bike Fitting"

Nejlepší zážitky z jízdy na kole si vychutnáte pouze ve chvíli, kdy máte správně nastavený posed.

Prague Bike Fest

Workshopy

Big Air workshop – Bruselská cesta

Workshopem vás provedou ti nejpovolanější a to: Teodor Kováč, Tomáš Zejda, Jakub Vencl, Ondřej Šléz, Jakub Hejl a Michaela Hájková.

BikeTrial workshop – prostranství u Skateplazy

Zkuste si otestovat vaše skills pod vedením Vaška Koláře a Honzy Sladkého. Během workshopu vám vysvětlí základy ovládání kola, rovnováhy, správné pozice během jízdy v různém terénu, práci s těžištěm a brzdění. Při workshopu je kladen důraz na správnou techniku jízdy a hlavně bezpečnost. Kola a přilby budou na místě k zapůjčení.

Děkujeme partnerům akce.

Hlavní partner