Prague Bike Fest
Na Výstavišti

pbf

Přijeďte na kole na jeden z největších cyklistických festivalů v Praze! Letos v dubnu pořádáme první ročník akce Prague Bike Fest na Výstavišti.

Můžete se těšit na spoustu zážitků, ať už jste fanouškem adrenalinových skoků, nebo biketrialových show. Na místě si otestujete různé druhy kol, od dětských po dospělé, nebo si necháte servisovat své vlastní. Otestovat kola bude možné v rámci areálu Výstaviště na jednotlivých terénních okruzích. Chybět nebude relax zóna, dětské skills centrum nebo food zóna s pestrou nabídkou občerstvení. Co vás na akci čeká?

 • expozice širokého spektra cyklistických značek, novinek a doplňků,
 • prezentace prémiových i úzkoprofilových cyklo novinek z Čech i zahraničí,
 • zapůjčení a testování kol všech kategorií a elektrokol,
 • moderovanou biketrialovou show Vaška Koláře spolu s workshopem, který proběhne pod vedením Vaška Koláře a Honzy Sladkého,
 • Flatland workshop a show Martina Dražila,
 • Big Air show s osmimetrovou rozjezdovou věží a jezdci Teodorem Kováčem, Jakubem Venclem, Ondrou Šlézem, Tomášem Zejdou, Jakub Hejlem a Michaelou Hájkovou.
 • Bike park, MTB okruh a silniční okruh k využití pro návštěvníky,
 • přednášky, besedy a movies,
 • soutěže – výměna defektu, jízda na zadním kole, trackstand, dětská bike olympiáda,
 • Ski a Bike Centrum Radotín nabídne dětské skill centrum, kde vedle dětských kol a dráhy na jejich vyzkoušení budou pro děti k dispozici zkušení lektoři cyklistiky.

Kompletní program najdete níže.

Kde:

Křižíkův pavilon B, Open Air

Kdy:

22. duben

Cena:

Dospělý 180 Kč
Děti do 13 let 100 Kč
Rodina 2+2 380 Kč

V kolik:

10:00–20:00 hod.

Program akce:
Big Air

Adrenalinové shows

Bike Trial Show

Vašek Kolář je 12 násobný mistr světa v BikeTrialu, který v rámci své show předvede triky, které popírají zákon gravitace a při které Vám bude tuhnout krev v žilách. Výskok na střechu auta? Seskok z něj? Balancování na předním nebo zadním kole? Přeskok diváků? Pro Vaška žádný problém!

Mrkněte na video!

Čas: 10:20–10:35 hod.
12:50–13:15 hod.
16:45–17:05 hod.
Umístění: Biketrial

Big Air Show

Ti nejlepší čeští jezdci freestyle jezdci na horských kolech se budou spouštět z 8 metrové rozjezdové rampy na Big Air skok, kde ve výšce 6 metrů nad zemí budou předvádět své nejtěžší triky. Těšit se můžete na: Teodora Kováče, Tomáše Zejdu, Jakuba Vencla, Ondřeje Šléze, ale také i UCI mistryni světa ve 4X Michaelu Hájkovou a několik dalších.

Čas: 11:50–12:05 hod.
15:35–16:00 hod.
17:50–18:15 hod.
Umístění: Big Air

Flatland Show

Flatland je freestyle BMX disciplína, která se provozuje na rovném povrchu bez jakýchkoliv ramp. Jedná se svým způsobem o tanec na kole, kdy se jezdec snaží předvádět různé triky a střídá jízdu na předním a na zadním kole. Profesionální flatland jezdec Martin Dražil předvede svoji show, představí principy této disciplíny a poté bude k dispozici zájemcům o workshopy.

Mrkněte na video!

Čas: 11:05–11:20 hod.
14:25–14:40 hod.
16:10–16:25 hod.
Umístění: Bike pavilon

Sazka pumptrack

Sazka Pumptrack

Zastavte se u Sazka Pumptrack zóny! Připravené budou workshopy, show, autogramiáda i rozhovory.

Workshop

Workshopy a volné jízdy v modulárním pumptracku po celý den za doprovodu profesionálů.
10:00–11:35 / 11:45–13:45 / 14:15–15:20 / 15:30–17:00 / 17:30–19:00

Pumptrack Show

Moderovaná show profesionálních jezdců pod vedením Jana Valenty (trojnásobného mistra světa v kategorii Master a účstník závodu X-Games)
11:35–11:45 / 13:45–13:55 / 15:20–15:30 / 17:20–17:30

Autogramiáda

Autogramiáda s královnou cyklistky 2022 Ivetou Miculyčovou a Tomášem Beranem, českými reprezentanty v BMX Freestyle.
13:55–14:15 hod.

Rozhovor

Rozhovor s Leopoldem Königem, bývalým silničním profesionálním cyklistou a aktuálním ředitelem závodu Czech tour a Závodu míru.
Umístění: hlavní stage
Čas: 12:20–12:40 hod.

Rozhovor s královnou cyklistky 2022 Ivetou Miculyčová a Tomášem Beranem, českými reprezentanty v BMX Freestyle. (Iveta Miculyčová & Tomáš Beran)
Umístění: Sazka Pumptrack
Čas: 17:00–17:20 hod.

Prague Bike Fest

Workshopy

Big Air workshop

Pod vedením profesionální freestyle bikerů bude na Big Air skoku probíhat workshop pro vybrané zájemce. Účastníci workshopu budou mít přístup na Big Air skok na Bruselské cestě. Pro více informací, jak se workshopu zúčastnit sledujte sociální profily vystupujících riderů : Teodor Kováč, Tomáš Zejda, Jakub Vencl, Ondřej Šléz, Jakub Hejl a Michaela Hájková.

Délka trvání: 60 min., 3x za den
Čas: 10:50–11:50 hod. / 14:25–15:35 hod. / 16:20–17:20 hod.
Kapacita: pro vybrané z IG profilu jezdců
Umístění: Big Air

BikeTrial workshop

Pod vedením profesionálních trialistů Vaška Koláře a Honzy Sladkého bude po každé show probíhat biketrialový workshop. Pro zájemce bude k dispozici několik trialových specialů včetně ochraných pomůcek k zapůjčení. Vašek s Honzou vám v rámci přibližně 30 minutových bloků představí základy biketrialu a pomohou vám s technikou jízdy.

Mrkněte na video!

Délka trvání: 30 min./blok – bloky probíhají po celý den
Čas: 10:45–12:45 hod. / 13:50–15:50 hod. / 17:15–19:00 hod.
Kapacita: 3–4 osoby/blok
Doporučený věk: 10–18 let
Umístění: Biketrial

Flatland workshop

Pod vedením profesionálního bikera Martina Dražila bude po celý den probíhat flatlandový workshop. Pro zájemce bude k dispozici několik flatland specialů včetně ochranných pomůcek k zapůjčení. Martin v rámci přibližně 30 minutových bloků představí základy flatlandu a díky tomuto workshopu můžete zvládnout základy této disciplíny.

Délka trvání: 30 min./blok – bloky probíhají po celý den
Čas: 11:30–14:00 hod. / 14:50–15:50 hod. / 16:35–18:35 hod,
Kapacita: 2–3 osoby/blok
Doporučený věk: 10–18 let
Umístění: Bike pavilon

mediamodifier_cropped_image(79)

Expozice & Zóny partnerů

Zóna partnerů

 • Sazka Pumptrack
 • Policie ČR
 • Tatry Mountain Resorts
 • Ještěd - hory za rohem
 • Szczyrk Enduro Trails
 • České dráhy
 • Generali
 • Profimed
 • Anyrent
 • Adventure Menu
 • Výstaviště Praha
 • Nintendo
 • Besip
 • Magistrát hlavního města Prahy - odbor dopravy
 • Specialized
Sjezd killimanjaro

Movies & Interviews

Sjezdy v Jižní americe – Gringos & Rapidos

Tomáš Slavík a Filip Polc se vydali na začátku roku 2015 změřit síly ve dvou závodech City Downhill World Tour. Tomáš byl v té době úřadující mistr světa v disciplíně fourcross a městský sjezd pro něj byla relativně nová disciplína. Na druhé straně Filip vyhrál v poslední době všechny závody, kterých se účastnil? Jak dopadl teto souboj "nováčka" versus úřadujícího krále městských sjezdů?

Mrkněte na video!

Čas: 10:25–10:55 hod.
Umístění: Bike pavilon

Kripl Trip – (FullFace Productions & Michal Kosík)

Dva čeští handicapovaní bikeři Michal Kosík a Daniel Bařák si plní svůj sen. Vydávají se do mekky světového mountainbikingu – do Britské Kolumbie v Kanadě, aby tu navštívili největší bikepark na světě, zajezdili si na zdejších vyhlášených trailech a celkově zjistili, jak se liší přístup k handicapovaným sportovcům v Čechách a v Kanadě.

Součástí promítání je i beseda s bikerem Michalem Kosíkem.

Mrkněte na video!

Čas: 12:10–12:45 hod.
Umístění: Bike pavilon

Bike Expedition Kilimanjaro

Před dvěma lety se dva čeští bikeři vydali sjet nejvyšší horu Afriky na horském kole. Tento šílený nápad nemohl vzniknout v hlavě nikoho jiného než Tomáše Zejdy, který k sobě vzal svého kamaráda Ondru Nováka a celé se to s nimi vydal zdokumentovat Patrik Paulínyi. Jak se celá expedice vyvrbila a jaké nástrahy na vás čekají při výstupu na Kilimanjaro s kolem, to vše se dozvíte v tomto expedičním snímku.

Součástí promítání je i beseda s bikerem Tomášem Zejdou.

Mrkněte na video!

Čas: 13:05–14:20 hod.
Umístění: Bike pavilon

Mapování tvorby FFP a Crash Reel

Fullface Productions se po posledních 15 letech specializují na tvorbu filmů a videí zaměřených na akční sporty a cyklistiku. Naším večerním promítáním vám představí zásadní a přelomové dílo v oblasti techniky a přístupu k filmařině v této oblasti. Událost bude zakončena promítáním divácky oblíbeného sestřihu nepovedených záběrů a pádů, tzv. Crashreel.

Čas: 17:45–18:30 hod.
Umístění: Bike pavilon

Audiovizuální tvorba Bikes On Film

Představení BIKES ON FILM, což je crew tří freeride mountain bikerů, kteří jsou zároveň profesionální kameramani a fotografové. Povídání o tom, jak probíhá tvorba audiovizuálního obsahu pro světové značky kol a jaké techniky při natáčení a focení kol používají. Premiéra kamerového cvičení s názvem postup práce, které vytvořil student FAMU a člen BIKES ON FILM Adama Kovář ve spolupráci se značkou REPETE. Promítání videa BAWAVERA natočeného ve Španělské Maláze s freeride mtb riderem Hugo Robenkem pro značku COMMENCAL a povídání o zážitcích s ním spojených.

Mrkněte na video!

Čas: 16:25–16:55 hod.
Umístění: Bike pavilon

Bikes on film

Přednášky

Bikefitting a správný posed – Posedla a SBCR

Přemýšlíte někdy během vyjížďky, co vás kde tlačí a že příště už s tím musíte něco udělat? Zvýšit komfort v sedle pomůže bikefitting - individuální nastavení posedu na kole podle cílů a potřeb každého cyklisty. Kromě výběru sedla a správného posedu, se zaměříme i na další kontaktní body - řídítka, pedály a kufry. Přijďte si poslechnout tipy od odborníků, díky kterým vydržíte v sedle déle a budete mít z cyklistiky radost.

Mrkněte na video!

Čas: 14:45–15:25 hod.
Umístění: Bike pavilon

Nejlepší fotka na Red Bull Illume

Profesionální fotograf Jan Kasl vás provede zajímavými fotkami ze své tvorby a přiblíží, jak vznikaly a na jakou techniku byly zaznamenávány.

Čas: 17:00–17:40 hod.
Umístění: Bike pavilon

Ze života ultrapaka – Dan Polman

Dan Polman v roce 2019 dokončil jako třetí Čech 5000 km dlouhý závod přes USA „Race Across America“, v červenci 2022 se stal prvním českým finišerem 7400 km dlouhého závodu bez podpory „North Cape – Tarifa“ protínajícího 15 evropských zemí. "Ze života ultrapaka" vám formou vtipné stand up přednášky Dan přiblíží cestu od začátků, až po poslední ultramaraton v roce 2022 (North Cape - Tarifa, 7400 km).

Čas: 14:40–15:25 hod.
Umístění: Hlavní stage

Furt Pryč 16 měsíců na kole – Zdeněk Zeman a Iva Frühaufová

Furt Pryč jsou manželský pár Zdeněk a Iva, kteří se rozhodli dát výpoveď v práci, vše prodat nebo rozdat a zabalit se na několikaměsíční cetu na kolech. 1. května 2021 se vydali na svých gravelových kolech směrem na východ.

Čas: 10:50–11:35 hod.
Umístění: Hlavní stage

Cape Epic – Tour de France horských kol

Promítání fotografií a povídání o nejprestižnějším a nejtěžším etapovém závodě na horských kolech s elitním českým bikerem Kristiánem Hynkem a fotografem Michalem Červeným. Kristián dokázal slavný závod dvojic v Jihoafrické republice vyhrát, Michal odsud zase pravidelně vozí oceňované snímky.

Délka trvání: 40 min.
Čas: 15:30–16:10 hod.
Umístění: Bike pavilon

Rádio Peleton

Doplňkový program

Podcast – Radio Peleton live s Michalem Maroši

Cyklistický podcast Radio Peloton se představí ve své živé podobě a na podium přivítá Michala Marošiho - legendární biker, několikanásobný účastník Red Bull Rampage a X-Games.

Čas: 11:20–12:05 hod.
Umístění: Bike pavilon

Rozhovor s královnou cyklistiky Ivetou Miculyčovou a Tomášem Beranem, českými reprezentanty v BMX Freestyle

Rozhovor s aktuální královnou cyklistiky Ivetou Miculyčovou, která je zároveň královnou Evropy v kategorii freestyle BMX v pouhých 16 letech. S Ivetou probereme její začátky, dosavadní úspěchy a taky to proč dala přednost cyklistice před fotbalem, kde měla velmi dobře našlápnuto. Druhým hostem bude náš druhý reprezentat v kategorii BMX Tomáš Beran, který patří stejně jako Iveta mezi českou a světovou špičku v kategorii BMX.

Čas: 13:15–13:45 hod.
Umístění: Hlavní stage

Rozhovor se slopestyle riders – Teodor Kováč, Jakub Vencl, Tomáš Zejda, Ondřej Šléz, Jakub Hejl, Michaela Hájková, Dan Miler

V rámci Big Air show vystupují jezdci, kteří se účastní závodů typu Red Bull Rampage, Red Bull District Ride nebo třeba Crankworx. V krátkém rozhovoru se jich zeptáme na zákulisní příběhy z těchto akcí.

Čas: 17:20–17:35 hod.
Umístění: Hlavní stage

Rozhovor s biketrial riders – Vašek Kolář & Petr Kraus

V rámci BikeTrial show vystoupí Vašek Kolář & Petr Kraus ikony české biketrial scény. Oba dva mají doma dohromady více jak 15 titulů mistra světa a několik domácích titulů v biketrialu. V krátkém rozhovoru na hlavní stagi se jezdců zeptáme na jejich dosavadní závodní kariéru, největší úspěchy a jak se dostali k cyklistice.

Čas: 16:15–16:30 hod. hod.
Umístění: Hlavní stage

Rozhovor s Leopoldem Königem, bývalým silničním profesionálním cyklistou a aktuálním ředitelem závodu Czech Tour a Závodem míru

Rozhovor s bývalým silničním profesionálním cyklistou a aktuálním ředitelem závodu Czech Tour a Závodu míru.

Jeho největšími úspěchy jsou vítězství v 8. etapě závodu Vuelta a España 2013. V roce 2014 se zúčastnil Tour de France jako lídr stáje NetApp-Endura. Na další rok přestoupil do týmu Sky a od roku 2017 působil v týmu Bora-Hansgrohe, dříve NetApp-Endura. Vyhrál Czech Cycling Tour v letech 2010 a 2013, v celkové klasifikaci Giro d'Italia 2015 skončil na šestém místě. V roce 2016 se stal mistrem České republiky v časovce a byl nominován na olympiádu.

Čas: 12:20–12:40 hod.
Umístění: Hlavní stage

Panelová diskuze: Cyklisté a motoristé. Jak spolu vyjít, nehejtovat se a dojet v pořádku do cíle

Víc jak 80 % Čechů by uvítalo více vzájemné ohleduplnosti mezi cyklisty a motoristy a lepší cyklistickou infrastrukturu. Polovina populace stále vnímá vztah mezi oběma skupinami jako více či méně nepřátelský. Celkově je v Česku zastoupeno 64 % lidí, kteří o sobě říkají, že řídí auto i jezdí na kole. Jak zlepšit atmosféru na českých silnicích a zvýšit bezpečnost obou skupin bude s dalšími hosty diskutovat profesionální cyklista Petr Vakoč, úspěšný účastník Cape Epic a Tour de France a ambasador iniciativy Dám respekt.
Mrkněte na video!

Čas: 13:50–14:35 hod.
Umístění: Hlavní stage

Prague Bike Polo Exhibice a Turnaj

Přijďte si vyzkoušet Hardcourt bikepolo, sport, který před 23 lety objevili messengeři v Seattlu. Od té doby se rozšířil po celém světě a už přes 13 let se hraje i v Čechách. Jestli jste o bike polu ještě nesyšeli, představte si polo na koních, místo koní dejte hráčům kola, postavte je na asfalt a hrají Hardcourt bike polo. Týmy 3 hráčů proti sobě soupeří na kolech a s pálkami v rukách se snaží střelit gól.

V rámci celého dne proběhnou exhibice profi hráčů, soutěže pro veřejnost a nebo workshopy, kde si budeme moci sami bike polo vyzkoušet. Celý program v zóně Prague Bike pola bude zakončen turnajem s otevřenou registrací. Zapojit se může opravdu každý!

Přihlásit se můžete TADY!


Prague Bike Polo Exhibice
Čas: 11:40–12:40 hod. / 14:30–15:30 hod.
Umístění: Prague Bike Polo Aréna

Prague Bike Polo Turnaj
Čas: 15:30–17:30 hod.
Umístění: Prague Bike Polo Aréna

Závod – Prague Bike Fest Night Crit Race

V rámci akce se uskuteční i jeden závod, a to konkrétně PFB Night Crit - fixed gear kriterium na uzavřeném okruhu. Jezdci pojedou na krev, na kolech s pevným převodem a bez brzd a každý metr si budou muset vybojovat mezi soupeři, tělo na tělo. Tahle atmosféra tak po populárních závodech jako je Rad Race v Berlíně nebo Red Hook v Brooklynu zavítá i do Prahy!

Mrkněte na video!

Délka trvání: 30 min. trénink, 60 min. semifinále a finále
Umístění: Silniční okruh

Akce se koná pod záštitou:

Mgr. Martin Kupka – ministr dopravy ČR
Mgr. et Mgr. Antonín Klecanda, MBA – radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sportu
Mgr. Jan Chabr – předseda Výboru pro energetiku ZHMP
Velvyslanectví USA v Praze

Hlavní partner

Partneři

Partneři

Oborový partner

Mediální partneři