NAS
Na Výstavišti

Nas

Americký legendární rapper NAS přijede 4. června do pražské Malé sportovní haly, kde mimo jiné představí i nejnovější album Magic.

NAS je zmiňován vedle takových legend jako Eminem, Dr. Dre, 2pac, Snoop Dogg, Ice Cube nebo Jay-Z. . Jeho tvorbu, singly i alba znají fanoušci po celém světě a pro mnohé je GOAT rapové scény. Přestože vše, co Nasir Jones potřebuje, je pouze jeden mikrofon, největší úspěchy rappera z Queensbridge si rozhodně zaslouží pozornost.

V roce 2012 se NAS umístil na druhém místě ankety “Top 50 Lyricists of All Time“ časopisu The Source. V roce 2013 obsadil 4.místo v rámci MTV "Hottest MCs in the Game”. O rok později byl zařazen Abo na 1.místo žebříčku "50 Greatest MCs of All Time" a objevil se také na seznamu "10 Best Rappers of All Time" magazínu Billboard.

Debutové album NAS s názvem „Illmatic“ (1994) bylo časopisem Rolling Stone zařazeno na seznam „500 největších alb všech dob“ a je považováno za jedno nejlepších a opravdovou klasiku svého žánru. V roce 2021 bylo toto album zařazeno také do registru “National Recording Library of Congress”. Druhé album „It Was Written“ (1996) zaujalo hned po vydání místo na vrcholu žebříčku Billboard 200. Čtyři týdny po sobě byl v hitparádách se singlem „If I Ruled the World (Imagine That)“ (v hlavní roli Lauryn Hill), díky kterému NAS zdobyl mezinárodní úspěch.

Od roku 1994 vydal NAS patnáct studiových alb, z nichž deset získalo ocenění zlaté, platinové nebo multiplatinové album ve Spojených státech. V roce 2020 vydal NAS album „King's Disease“, které bylo oceněno na 63. předávání cen Grammy jako „Nejlepší rapové album“.

Nenechte si ujít setkání se skutečnou ikonou rapu! Taková příležitost se stává jen jednou za život.

Kde:

Malá sportovní hala

Kdy:

4. červen

V kolik:

od 18:30 hod.