Karpatský oblouk: Pěšky do Banátu

pod7kg1408

Zveme vás na cestovatelský večer plný zajímavého vyprávění a nádherných fotografií z pěší cesty přes Slovensko, Polsko, Ukrajinu a Rumunsko až do Banátu. Průvodcem vám bude cestovatelka Viktorka Rys (Viktorčina cesta tam), ambasadorka obchodu Pod 7 kilo.

V horách se setkávala s místními lidmi i s medvědy, potýkala se s útoky pasteveckých psů a nepřízní počasí, procházela známými místy i těžko prostupnou divočinou. Karpatský oblouk přešla podruhé po šesti letech, aby porovnala, jak se za tu dobu Karpaty změnily, jak ji posunuly zkušenosti z ostatních dálkových treků, a aby o cestě znovu natočila film, o který při prvním banátském treku přišla, když byla v Rumunsku okradena. Na zádech si tentokrát nesla outdoorové vybavení o hmotnosti 5 kg.


Kdo je Viktorka Rys?

Viktorka cestuje s ultralehkou výbavou, bez letadel a nízkonákladově. Věnuje se zejména dálkovým horským přechodům. Dvakrát přešla karpatský oblouk s cílem v Banátu, pokračovala přes balkánské hory do Istanbulu a přešla Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbájdžánu. Půl roku žila na Islandu, kde pracovala na farmě jako honačka ovcí. Na cestách fotí, filmuje, dobrovolničí a testuje vybavení pro obchod Pod 7 kilo. V nakladatelství BWT Books vydala knihu Hory a nekonečno. Na sociálních sítích ji najdete jako @ultraviktorka.

Kde:

Rychta na Střídačce
Malá sportovní hala

Kdy:

15. března 2022
19:30 - 21:00

Cena:

120 Kč v předprodeji
160 Kč na místě


Akci najdete také na Kudyznudy.cz.