Den hrdinů
Na Výstavišti

Den hrdinů

Přijďte se seznámit s prací integrovaných záchranných složek na Výstaviště. V letošním roce pořádáme již 9. ročník akce Den hrdinů!

Čekají na vás ukázky těžké techniky, technického vybavení, historických vozidel a dalších zajímavosti. V jeden den si můžete prohlédnout techniku a vozidla od Zdravotnické záchranné služby HMP, kolového obrněnce Pandur od armády ČR, policejní vrtulník a další unikáty. Vyzkoušíte si, jak postavit protipovodňovou zeď, nebo se dozvíte správný postup při poskytnutí první pomoci. Nebudou chybět ani soutěže pro děti. Opět si můžou zkusit, jaké to je být takovým malým hrdinou. Po celý den bude připraveno několik stanovišť s úkoly, za jejichž splnění získají razítka do „Pasu malého hrdiny“ a za odměnu dostanou krásné ceny.

Součástí akce bude i Memoriál JUDr. Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Utkají se zde týmy profesionálních hasičů z celé ČR a vy můžete sledovat průběh celé záchranné akce.

Kde:

Bruselská cesta

Kdy:

28. září 2024

V kolik:

11:00–17:00 hod.

Cena:

Vstup je zdarma.

Den hrdinů 2023

Praktické informace

Jak se k nám dostanete – akce se koná na Bruselské cestě a na louce za Křižíkovými pavilony.

  • MHD – zastávka tramvaje Výstaviště 6, 12 a 17, projděte parkem Stromovka kolem Planetária ke spodnímu vstupu do areálu.
  • Autem – ulice Strojnická a Dukelských hrdinů je v tomto období neprůjezdná, přijet k nám můžete ulicí Za Elektrárnou, nebo U Výstaviště a zaparkovat na některém z našich parkovišť. Vzhledem k uzavírce a odjezdu těžké techniky bezprostředně po skončení akce ale nedoporučujeme do blízkosti areálu zajíždět a parkovat.

Vstup se psy – prosíme, mějte po celou dobu akce psa na vodítku a zvažte jeho přítomnost, na akci bude hlučná technika, pyrotechnika, ohně a ostatní zvířata jako koně a psi.

Pořizování audiovizuálního materiálu – od 11 do 17 hod. budeme pořizovat foto a video záznam a to za účelem získání materiálu pro propagaci dalšího ročníku v roce 2024. Pokud si nepřejete být na záznamu, dejte nám prosím vědět na info@navystavisti.cz.


Pod záštitou