Den hrdinů
Na Výstavišti

Den hrdinů 2023

Přijďte se seznámit s prací integrovaných záchranných složek na Výstaviště. V letošním roce pořádáme již 8. ročník akce Den hrdinů!

Čekají na vás ukázky těžké techniky, technického vybavení, historických vozidel a dalších zajímavosti. V jeden den si můžete prohlédnout techniku a vozidla od Zdravotnické záchranné služby HMP, kolového obrněnce Pandur od armády ČR, policejní vrtulník a další unikáty. Vyzkoušíte si, jak postavit protipovodňovou zeď, nebo se dozvíte správný postup při poskytnutí první pomoci. Nebudou chybět ani soutěže pro děti. Opět si můžou zkusit, jaké to je být takovým malým hrdinou. Po celý den bude připraveno několik stanovišť s úkoly, za jejichž splnění získají razítka do „Pasu malého hrdiny“ a za odměnu dostanou krásné ceny.

Součástí akce bude i Memoriál JUDr. Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Utkají se zde týmy profesionálních hasičů z celé ČR a vy můžete sledovat průběh celé záchranné akce.

Kde:

Bruselská cesta

Kdy:

23. září 2023

V kolik:

11:00–17:00 hod.

Cena:

Vstup je zdarma.

Den hrdinů

Složky integrovaného záchranného systému

Po celý den si můžete prohlédnout techniku a vybavení složek integrovaného záchranného systému. Ať už se jedná o historická vozidla, specializovanou těžkou techniku, nebo nejnovější vybavení. Děti jistě potěší možnost si na auta nejen sáhnout, ale také prozkoumat interiéry aut, záchranných vozidel, nebo člunu.

Složky IZS a seznam účastíků akce

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy
Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy
Městská policie hl. m. Prahy
Policie ČR
Armáda ČR
Krajské vojenské velitelství hl. m. Prahy
Hasičský záchranný sbor Letiště Praha
Hasičský záchranný sbor Dopravního podniku hl. m. Prahy
Správa služeb hl. m. Prahy
Záchranná brigáda kynologů Praha
Vězeňská služba ČR
Hlavní báňská záchranná stanice Praha
Vodní záchranná služba ČČK
Celní úřad pro hlavní město Prahu
Dopravní podnik hl. m. Prahy
Český červený kříž
Odbor bezpečnosti hl. m. Prahy
Sbor dobrovolných hasičů
Krajské vojenské velitelství hl. m. Prahy
TERIBEAR Nadace Terezy Maxové dětem
Pražská teplárenská
Autodrom Promotion
ČSOB
Střídačka na Výstavišti
Ústřední vojenská nemocnice
Czech Sheriff Car

Během dne se představí i speciální ukázky techniky a to: vrtulník Policie ČR, letištní speciál Panter, záchranářský speciál GOLEM, armádní Pandur, mobilní siréna a další. Letos poprvé přiveze Sbor dobrovolných hasičů Vrančice funkční americkou požární techniku. Jedná se o dva vozy z roku 1989. E-ONE LADDER i PIERCE LANCE ENGINE které jsou plně funkční a pocházejí rovnou od hasičů z USA.

Ve speciálně vyhrazené zóně se bude konat Memoriál Judr. Františka Kohouta ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, kde se mezi sebou utkají jak profesionální, tak dobrovolní hasiči.

Den hrdinů

Program

Hlavní program

11:05 Oficální zahájení akce
11:10 Armáda ČR – ukázka boje zblízka
11:40 Kynologická záchranná brigáda – ukázka poslušnosti, překonávání překážek, vyhledávání osob
12:25 Policie ČR – dynamická ukázka pohotovostní motorizované jednotky – zadržení pachatele
13:00 Městská policie P7 – ukázka výcviku koní, procházení rušivých podnětů vč. ohně a pyrotechniky
13:40 Armáda ČR – ukázka boje zblízka
14:05 Premiéra klipu Důležitá čísla od Karol a Kvído
14:25 Policie ČR – ukázka výcviku policejních psů
15:00 Slovo primátora a poděkování partnerům
15:25 Vězeňská služba ČR – přepadení eskorty při převozu nebezpečného odsouzeného
16:00 Kynologická záchranná brigáda a SDH – slaňování psovoda se psem
16:25 TERIBEAR – vyhlášení vítězů sbírky
16:40 JSDH Praha Libuš – hašení hořícího vozu
17:00 Ukončení akce a poděkování složkám
17:05 Ukázka využití mobilní elektronické sirény Odboru bezpečnosti MHMP

Bezpečně v online prostoru – Křižíkův pavilon C
11:00–17:00 Policie ČR – policejní kvíz
11:00–17:00 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy – debaty o závislostech a duševním zdraví
11:00–17:00 Česká bankovní asociace – interaktivní online hra
11:40 / 13:15 / 15:00 ČSOB Volač a Klikač – přednáška o finanční bezpečnosti na internetu (30 min.)

Celodenní progam

11:00–16:00 Pas malého hrdiny
Chtějí si vaše děti vyzkoušet, jaké je být malým hrdinou? Opět jsme pro ně připravili šifrovací hru s 5 stanovištěmi s úkoly a šifami, tentokrát ve spolupráci s Cryptomania. Hrací karty budou k dispozici od 11 hod. do 16 hod. či do navršení kapacit. Děti po splnění všech úkolů získají za odměnu drobné ceny. Pokud se chcete náležitě připravit, doporučujeme tužku s sebou :-).
Kde: kartičky si vyzvednete v infostánku Výstaviště

10:00–14:00 Darování krve
Na místě můžete darovat krev v odběrovém stanu ÚVN od 10:00 do 14:00 hod. a zapojit se tak do výzvy složek IZS „I tobě v žilách koluje naše krev!“. Cílem projektu je u veřejnosti i u složek integrovaného záchranného systému rozšířit povědomí o bezpříspěvkovém darování krve a tím pomoci transfuzním stanicím v Praze najít další nové pravidelné dárce. Vzhledem k tomu, že v současné chvíli v České republice chybí přibližně 100 000 dárců krve a počet dobrovolných dárců stále klesá, můžete se stát hrdinou i vy a darovat život přímo na akci. Více informací www.policie.cz/nasekrev.
Kde: stánek darování krve

11:00–16:25 Hýbejte se s TERIBEARem
Spojili jsme se s Nadací Terezy Maxové dětem a připojili se ke sportovně-charitativnímu happeningu Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem, kde hrdinou může být opravdu každý. Od čtvrtka 14. září můžete chodit či běhat kdekoli a kdykoli a tímto způsobem sbírat kilometry na dobrou věc. Zapojit se můžete i účastí na společném velkém finále 23. září u nás na Výstavišti. Kdy jindy být hrdinou než na Dni Hrdinů s TERIBEARem! Více informací na www.teribear.cz.

8:00–17:00 Memoriál Judr. Františka Kohouta ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel
Ukázky práce hasičských sborů můžete sledovat během celého dne. Utkají se zde jak dobrovolní, tak profesionální hasiči a každý tým je sborem rozhodčích bodován. Vyproštění figurantek musí hasiči stihnout do 20 minut. V loňském roce si nejlépe vedl tým hasičů ze Středočeského kraje, konkrétně stanice Hořovice. Přijďte se podívat, kdo vyhraje ten letošní.

14:05 Premiéra nového klipu Karol a Kvído
Během odpoledne vám Karol a Kvído představí nový videoklip "Důležitá čísla", který byl tvořen ve spolupráci s integrovaným záchranným systémem. Edukativní hudební videoklip naučí i ty nejmenší děti zábavnou formou důležitá telefonní čísla a jak se zachovat při jakékoliv nehodě. Přijďte i s dětmi a zatančete si s Karol.
Kde: u hlavního pódia

12:10 / 14:45 Ukázka využití mobilní elektronické sirény Odboru bezpečnosti MHMP

Kde: Stanoviště č. 24

Den hrdinů 2023

Praktické informace

Jak se k nám dostanete – akce se koná na Bruselské cestě a na louce za Křižíkovými pavilony.

  • MHD – zastávka tramvaje Výstaviště 6, 12 a 17, projděte parkem Stromovka kolem Planetária ke spodnímu vstupu do areálu.
  • Autem – ulice Strojnická a Dukelských hrdinů je v tomto období neprůjezdná, přijet k nám můžete ulicí Za Elektrárnou, nebo U Výstaviště a zaparkovat na některém z našich parkovišť. Vzhledem k uzavírce a odjezdu těžké techniky bezprostředně po skončení akce ale nedoporučujeme do blízkosti areálu zajíždět a parkovat.

Vstup se psy – prosíme, mějte po celou dobu akce psa na vodítku a zvažte jeho přítomnost, na akci bude hlučná technika, pyrotechnika, ohně a ostatní zvířata jako koně a psi.

Pořizování audiovizuálního materiálu – od 11 do 17 hod. budeme pořizovat foto a video záznam a to za účelem získání materiálu pro propagaci dalšího ročníku v roce 2024. Pokud si nepřejete být na záznamu, dejte nám prosím vědět na info@navystavisti.cz.


Pod záštitou

Partneři

Mediální partner

S podporou