Check it Na Výstavišti: DASA a toen

Dasa uzka

Je tady pokračování série koncertů Check it Na Výstavišti a tentokrát se můžete těšit na DASU a toena.

DASA je slovenská umělkyně žijící mezi Londýnem a Bratislavou. Po ukončení studia na Goldsmiths University v roce 2019 se začala věnovat svému sólovému projektu. Po dvouleté práci ve studiu vydala v listopadu 2022 své debutové EP s názvem Come Through. Při své tvorbě se DASA zaměřuje na mix živých a syntetizátorových aranžmá. Píše písně ze života s éterickým podtónem a expresivním vokálem. DASA dosud působila převážně na londýnské undergroundové scéně, kde vystupovala v kultovních klubech jako The Windmill nebo Sebright Arms s umělci jako Tyler Hyde (BCNR) nebo Katy J Pearson. Po vydání svého debutového EP obdržela pozitivní ohlasy od magazínu Fullmoon a také od Hudby.sk, kde byla zařazena mezi "40 alb roku". Dále získala podporu od rádia FM, kde byly dva singly "Party" a "Dreaming" zařazeny do denní rotace. DASA byla také zařazena do longlistu Radiohead Awards v kategorii objev roku.

Nalaďte se a poslechněte si DASU

toen je elektronický písničkář. Poprvé pod tímto pseudonymem představil v roce 2017, kdy vydal EP Found in Time. Na něm oživil a přepracoval šest instrumentálních tracků ze svého archivu. V loňském roce vydal nové album Owning Down, které je inspirované melodickou produkcí se zvyky kytar a toenova hlasu. Při tvorbě tohoto alba spolupracoval s Tomášem Tkáčem.

Owning Down si můžete pustit na bandcampu

Vezměte přátele, děti, pejsky a přijďte si užít pohodový letní večer na Výstaviště. Koncert proběhne na Skateplaze přímo vedle dětského pískoviště.

Něco dobrého si můžete koupit po cestě v jednom z našich bister Artyčok nebo Bistru NO.2.

Vstup je zdarma.

Těšíme se na vás!

Akci najdete také na: kudyznudy.cz

Kde:

Skateplaza

Kdy:

12. července 2023

V kolik:

18:00

Cena:

Zdarma