Check it Na Výstavišti: Bára Zmeková

Bára Zmeková

Přijďte si poslechnout jemný a éterický zpěv Báry Zmekové ke grilovišti a načerpejte u nás tu správnou energii. Těšit se můžete na více než hodinový koncert sladěného dua. Zahraje vám totiž i Marcela Kučová na saxofon a flétnu.

Nejlépe se k nám dostanete od tramvaje parkem Stromovka a vstupem u Bruselské brány, nebo u Bistra No.2. Vezměte s sebou svoje děti i čtyčnohé mazlíčky, děti necháte vyřádit na přilehlém dětském hřišti a s pejsky se můžete projít po areálu. Prosecco nebo pivo seženete v jednom z našich bister - bistro Artyčok máte po cestě k nám a v blízkosti Bistro No.2 .

Vezměte si s sebou deku a posaďte se u nás na trávníky. Klidně spojte koncert i s piknikem.

O Báře: Bára je skladatelka a zpěvačka pohybující se ve svých písních s autorskými českými texty mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a klavírní hru střídá se syntezátory či kytarou. Posluchači její koncerty označují jako “soul trip” nebo “poezii v hudbě”.

Svou pozici na české alternativní hudební scéně potvrdila vydáním svého druhého alba Lunaves (2019, Tranzistor), které si získalo nejen místo na prvních příčkách výročních hitparád Radia 1 nebo Proglasu a zařadilo se mezi hudební počiny roku v magazínech Headliner či MusicServer, ale také Zmekové přineslo hned dvě nominace na cenu Hudební akademie populární hudby Anděl, a to ve dvou hlavních kategoriích – Sólová interpretka a Objev roku. O tom, že album Lunaves není jen kvalitní nahrávkou, přesvědčila Zmeková se svou doprovodnou kapelou také mezinárodní odbornou porotu festivalu Czech Music Crossroads, když si z přehlídky odnesla obě možná ocenění, cenu diváků i expertů. Na podzim roku 2020 se Bára Zmeková představila na prestižním světovém hudebním veletrhu a přehlídce WOMEX.

Těšíme se na vás.

Kde:

Griloviště

Kdy:

18. květen

V kolik:

od 18:30 hod.

Cena:

Zdarma


Akci najdete také na kudyznudy.cz