Check it
Na Výstavišti

check it úvodka

Přijďte se s námi bavit na již třetí ročník letních live vystoupení. Bez ohledu na to, jestli preferujete pop, rock, elektronickou hudbu nebo rap, Check it má pro každého něco. Během 4 měsíců, od června do září, vám nabídneme šest pohodových koncertů nejrůznějších žánrů. Vezměte přátele nebo rodinu a poslechněte si skvělou hudbu na čerstvém vzduchu.

Koncerty se konají na Skateplaze. Něco dobrého k pití, ať už nealko nebo alko, si můžete dát hned vedle koncertu v Shelter Cafe.

  • 12. června Máří

Třetí sérii Check it zahájí 12. června něžná zpěvačka Máří, která v loňském roce vydala debutové album Léto znovu přijde. Tato deska kombinuje zvuky kytar, synthů, elektra a popu s ruchy pražských ulic. Autorské texty jsou výpovědí mladé dívky, která díky autentickému projevu dokáže posluchače vtáhnout do světa dospívání a večerního města. Spoluautorem je multiinstrumentalista a skladatel Šimon Keller. S kapelou mají za sebou koncerty např. s Post hudbou, Amélií Siba, I Love You Honey Bunny, Hello Marcel, Viah, Zapomělsem, Waterbased (SK), Tess Parks (CAN), Gengahr (UK) nebo The Vices (NL). O Máří jste se mohli několikrát dočíst v časopisu Headliner. Letos se stala vítězkou v hudební anketě Startér Radia Wave.

  • 26. června Fumar Mata

Vycházející pražská formace Fumar Mata, která okouzlujícím charismatem s atmosférou nezvratně připomíná vibe The Brian Jonestown Massacre, láká do předních řad generaci nových nadšenců, jimž otevírá svět neo-psychedelie. Fumar Mata byla založena ve sklepě pražské kavárny Spoko, kam se adolescenti uchýlili před pandemií, odkud vycházely tóny táhlých melodií rozlazené Jolany. Z vinohradského sklepa se čím dál častěji přesouvali do nechvalně známých pražských klubů a barů, kam si je přicházelo poslechnout čím dál tím více lidí.

  • 3. července Harr

Začátkem července rozezní Skateplazu kapela Harr, v jejíž hudbě se prolínají masivní kytarové plochy a vokály s nezastavitelnou groovy rytmikou, čímž tvoří unikátní melancholickou jízdu ozvěn. Na české hudební scéně nejsou úplnými nováčky. Můžete je znát z jiných kapel, projektů nebo i kaváren. Do jedné takové, ve které praží kávu Vlad Uskov, známý z kapely February, chodil rád Vutus, který si už dlouho schovával písničky do šuplíku a rozhodl se s nimi jít do světa. Další šťastná náhoda, setkání ve výtahu Vutuse s Vojtou Pejšou z Manon Meurt, přivedla dalšího člena do kapely. Čtveřici doplnil bubeník Tonda Procházka, který se zná s Vojtou z bývalé kapely Amelie Siba a v současné době je na nezávislé scéně aktivní především s teepee.

  • 17. července Moře dní

Písničky (nejen) o lásce a příbězích, které k ní vedou. Nová ostravská kapela v čele s Marcynem Hamplem a Lukášem Lukášem je vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství. Kapela se ve své tvorbě inspirovala seriálem Twin Peaks a čerpá z vlivů Deža Ursinyho, skupiny Buty, kanadského písničkáře Mac DeMarca nebo kapely The Brian Jonestown Massacre. Sestavu doplňují kytarista Marek Slonina, basistka Kristýna Krompolcová, klávesista Kubo Hajduch a bubeník Petr Novák. Kapela byla zařazena časopisem Headliner mezi 50 nadějí české hudby a označena za objev nezávislé scény.

  • 14. srpna Elma

ELMA je umělecký pseudonym mladé textařky a zpěvačky Elišky Markové z malé vesnice u Chlumce nad Cidlinou, která v současné době bydlí ve Velké Británii. Pod svým uměleckým jménem působí od roku 2022, kdy debutovala ípíčkem Roller Coaster, které obsahuje čtyři singly. Loni na něj navázala dvěma singly. Jedním z nich, písničkou When Will It End, která se pitvá ve směsici pocitů, co zbydou po zlomeném srdci, zaujala i ve Startéru Rádia Wave. V textech ELMA čerpá ze svých osobních prožitků, zkušeností a emocí. Ale jak sama říká, nejlepší texty, které napsala, jsou ty, o nichž nepřemýšlela, ale které „přišly k ní“. A jejímu upřímnému, otevřenému a v něčem až křehkému projevu to sluší. Zkrátka, od této talentované hudebnice se ještě můžeme dočkat hodně zajímavé muziky. Už třeba letos na jaře, kdy hodlá vydat nový singl Dress Me Up.

  • 4. září Kaya + Oiee (HU)

S létem a třetí sérií koncertů talentovaných umělců Check it na Výstavišti se rozloučíme 4. září dvojkoncertem. Mladičká Kaya se stala nejmladší českou a slovenskou interpretkou umístěnou na obří billboardovou plochu na Time Square v New Yorku. A vy ji můžete vidět na Výstavišti. OIEE je barevný elektronický sólový projekt Bence Kocsis zahájený v roce 2019. Bence je známé jméno na maďarské undergroundové hudební scéně.

Nejlépe se k nám dostanete od tramvaje parkem Stromovka a vstupem u Bruselské brány, nebo u fitness hřiště. Přijďte i s dětmi či čtyřnohými mazlíčky. Děti necháte vyřádit na přilehlém dětském hřišti a s pejsky se můžete projít po areálu.

Vstup je zdarma.

Těšíme se na vás!

Kde:

Skateplaza

Kdy:

12. června

26. června

3. července

17. července

14. srpna

4. září

V kolik:

17:30

Cena:

Vstup zdarma