Check it
Na Výstavišti

check it úvodka

Přijďte se s námi bavit na již třetí ročník letních live vystoupení. Bez ohledu na to, jestli preferujete pop, rock, elektronickou hudbu nebo rap, Check it má pro každého něco. Během 4 měsíců, od června do září, vám nabídneme šest pohodových koncertů nejrůznějších žánrů. Vezměte přátele nebo rodinu a poslechněte si skvělou hudbu na čerstvém vzduchu.

Koncerty se konají na Skateplaze. Něco dobrého k pití, ať už nealko nebo alko, si můžete dát hned vedle koncertu v Shelter Cafe.

  • 17. července Moře dní

Písničky (nejen) o lásce a příbězích, které k ní vedou. Nová ostravská kapela v čele s Marcynem Hamplem a Lukášem Lukášem je vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství. Kapela se ve své tvorbě inspirovala seriálem Twin Peaks a čerpá z vlivů Deža Ursinyho, skupiny Buty, kanadského písničkáře Mac DeMarca nebo kapely The Brian Jonestown Massacre. Sestavu doplňují kytarista Marek Slonina, basistka Kristýna Krompolcová, klávesista Kubo Hajduch a bubeník Petr Novák. Kapela byla zařazena časopisem Headliner mezi 50 nadějí české hudby a označena za objev nezávislé scény.

  • 14. srpna Elma

ELMA je umělecký pseudonym mladé textařky a zpěvačky Elišky Markové z malé vesnice u Chlumce nad Cidlinou, která v současné době bydlí ve Velké Británii. Pod svým uměleckým jménem působí od roku 2022, kdy debutovala ípíčkem Roller Coaster, které obsahuje čtyři singly. Loni na něj navázala dvěma singly. Jedním z nich, písničkou When Will It End, která se pitvá ve směsici pocitů, co zbydou po zlomeném srdci, zaujala i ve Startéru Rádia Wave. V textech ELMA čerpá ze svých osobních prožitků, zkušeností a emocí. Ale jak sama říká, nejlepší texty, které napsala, jsou ty, o nichž nepřemýšlela, ale které „přišly k ní“. A jejímu upřímnému, otevřenému a v něčem až křehkému projevu to sluší. Zkrátka, od této talentované hudebnice se ještě můžeme dočkat hodně zajímavé muziky. Už třeba letos na jaře, kdy hodlá vydat nový singl Dress Me Up.

  • 4. září Kaya + Oiee (HU)

S létem a třetí sérií koncertů talentovaných umělců Check it na Výstavišti se rozloučíme 4. září dvojkoncertem. Mladičká Kaya se stala nejmladší českou a slovenskou interpretkou umístěnou na obří billboardovou plochu na Time Square v New Yorku. A vy ji můžete vidět na Výstavišti. OIEE je barevný elektronický sólový projekt Bence Kocsis zahájený v roce 2019. Bence je známé jméno na maďarské undergroundové hudební scéně.

Nejlépe se k nám dostanete od tramvaje parkem Stromovka a vstupem u Bruselské brány, nebo u fitness hřiště. Přijďte i s dětmi či čtyřnohými mazlíčky. Děti necháte vyřádit na přilehlém dětském hřišti a s pejsky se můžete projít po areálu.

Vstup je zdarma.

Těšíme se na vás!

Kde:

Skateplaza

Kdy:

17. července

14. srpna

4. září

V kolik:

17:30

Cena:

Vstup zdarma