Backstage: Slam poetry
Na Výstavišti

backstage_no2_1408x464

Baví vás slam poetry nebo se s ní chcete teprve seznámit? Přijďte na Střídačku do Malé sportovní haly! Slibujeme, že si večer užijete od začátku do konce. Moderátorem bude opět Filip Koryta a o hudební tečku se postará DJ Szintisarpád. Negooglete, nemá to cenu. Přečtěte si medailonek dole a nechte se překvapit.

Pokud jste slampoetrovým nováčkem, vězte, že se jedná o otevřenou platformu, na které vystupující přednášejí, hrají a improvizují bez jakéhokoliv žánrového omezení. A diváci je za to bodují. Díky tomu se cítí zapojení a večer nabírá na soutěžní dynamice. Vznikla v 80. letech v Americe a od té doby se stala světovým fenoménem. Strhává publikum ve vesnických hospodách, na velkých festivalech, ale i mezi vědeckými přednáškami, jako třeba onehdá v plném Fóru Karlín. Spojuje umělecký dojem se sportovním napětím a rozdává širokou škálu emocí a zážitků.


Na koho se můžete těšit?

Tomáš T. Kůs
Vydal sbírky poezie Teplo zima milovat (Perseus, Plzeň 2002), Příbytky (Weles, Brno 2005), Spižírna (Dauphin, Praha 2009), Nevinní (Hnízdo, Praha 2013) a Mělké jámy (Weles, Brno 2019). Od roku 2003 produkuje v ČR slam poetry a organizuje její scénu. Za sbírky Spižírna a Mělké jámy získal Cenu Bohumila Polana.


Anatol Svahilec

Kouzlo slam poetry objevil v roce 2014 a hned v témže roce získal titul mistra republiky. Své jevištní počínání zařazuje na pomezí poezie, fyzického divadla, tance sv. Víta a sokolské cvičenecké sestavy.

V roce 2014 realizoval vlastní návrh typu divadelní scény, tzv. „divadelní panoptikon“, v prostorách husitské modlitebny s názvem Panoptikon Barikáda na Žižkově, ve kterém účinkoval v mystifikačním projektu maďarského souboru nového cirkusu Körforgalom Színház (v překladu „Divadlo Kruhový objezd“). Svou slamovou tvorbu prezentoval mj. v Německu, Polsku, Maďarsku, Belgii, Estonsku, Kanadě, USA nebo v Ghaně. Samonákladem vydal roku 2016 autorský debutový sborník Emu mele maso, v roce 2018 vyšla již oficiálně sbírka Přece se to nevyhodí, na září 2020 je připravován třetí slamový sborník Motorové sáně.


DJ Szintisarpád
Palčivé panónské papričky do vašich uší! Legenda maďarských diskotékových parketů od Györu po Debrecén DJ Szintisarpád sedlající své gramofony tím nejlepším, nejživějším a nejprýštivějším, co země koruny sv. Istvána kdy nabídla. Zahoďte visegrádské kulturní předsudky a roztočte se v zajetí maďarských rytmů!


Backstage je seriál večerů, během kterých vám chceme představit zajímavé, úspěšné a sledované projekty skrze věci, které nejsou na první pohled vidět. Necháme vás nakouknout do zákulisí a odhalíme pro vás dění za oponou. Přijďte si poslechnout to, co nikdy nenajdete v žádné tiskové zprávě. Backstage je talkshow. Nemusíte jen poslouchat, když chcete něco vědět.

Zajímá vás, jak vypadala naše první Backstage na téma Jeden svět? Pár fotek z akce najdete tady.

Kde:

Střídačka, Malá sportovní hala

Kdy:

31. března 2022
19:30 – 22:00 hod

Cena:

190 Kč


Akci najdete také na Kudyznudy.cz