Backstage: Jeden svět + Iby Pop feat. Blackout
Na Výstavišti

backstage_jeden-svet_1408x464

Jeden svět. Jak vzniká populární festival největší české neziskovky Člověk v tísni? Co stojí za úspěchem projektu, který si před dvaadvaceti lety dal za cíl vychovávat lidi napříč generacemi v oblasti lidských práv?
Festival Jeden svět získal v roce 2007 za svůj přínos čestné uznání UNESCO a stále je považován za nejvýznamnější festival svého druhu na světě.

Pojďte nahlédnout do zákulisí tohoto jedinečného projektu. Naši historicky první Backstage talkshow na Výstavišti bude moderovat Filip Koryta, básník, slamer, moderátor, hudebník a pedagog. O festivalu Jeden svět bude mluvit jeho výkonná ředitelka Lenka Lovicarová, která s ním svou pracovní cestu spojila už v roce 2005. Své zkušenosti od té doby sdílí s dalšími festivaly, jež se věnují lidským právům. A to nejen u nás, ale třeba v Gruzii, v Burkině Faso nebo v Nikaragui. Lenka se několik let podílela na organizaci Ceny Pavla Kouteckého a je spoluzakladatelkou galerie současného umění GaP (Galerie a Prostor) ve svém rodném Znojmě.

Společně s ní bude na vaše a Filipovy otázky odpovídat i Barbora Hudečková, hlavní dramaturgyně festivalu, která zodpovídá za výběr filmů. Absolventka oboru mezinárodních vztahů se zaměřením na východní Evropu už během svých studií na gymnáziu v Krumlově organizovala místní projekce dokumentů Jednoho světa i různé komunitní akce.

Více o letošním ročníku festivalu Jeden svět najdete zde.

Backstage je seriál večerů, během kterých vám chceme představit zajímavé, úspěšné a sledované projekty skrze věci, které nejsou na první pohled vidět. Necháme vás nakouknout do zákulisí a odhalíme pro vás dění za oponou. Přijďte si poslechnout to, co nikdy nenajdete v žádné tiskové zprávě. Backstage je talkshow. Nemusíte jen poslouchat, když chcete něco vědět.


Iby Pop feat. Blackout

Po skončení talkshow si dáme dokonalý blackout, ale nebojte se, ztráta vědomí nehrozí. V hudebním uskupení Blackout se spojily dvě výrazné hudební osobnosti - zpěvák Iby Pop a houslista Vojtěch Lavička (Deep Sweeden, Gipsy.cz), které na kytaru, akordeon a kontrabas doplňují bratři Petr a Jan Surmajovi.

Zapomenete na všechny starosti a budete si užívat krystalicky čistou radost a energii z dobré muziky, z mixu popu, balkánské hudby, latiny, romských melodií i jazzu.

Kde:

Rychta na Střídačce
Malá sportovní hala

Kdy:

24. února 2022
19:30 - 22:00 hod

Cena:

350 Kč


Akci najdete také na Kudyznudy.cz.