Amelie Siba + O'Sullivan
Na Výstavišti

Amelie 1408

Amelie Siba

Amelie je mladá, půvabná písničkářka z Prahy, jedna z nejvýraznějších tváří současné české nezávislé hudební scény. Její jméno je spojováno především s pojmy něžnosti a blízkosti. Do každé písničky vkládá svůj vlastní příběh, který se týká retrospektivních stavů a rozpoložení jí samotné. Texty působí jako deníkové zápisy, jejichž ústředními tématy jsou dospívání a vztahy jak sám k sobě. Svá vyprávění doprovází Amelie jemnými kytarovými melodiemi a decentní elektronikou, která tvorbě dodává dreamy nádech.


Písničky mohou možná na první pohled působit depresivně, ale jsou především plné naděje a dávají pocit sounáležitosti a víry v lepší budoucnost. Amelie klade silný důraz na osobní, komorní přístup ke svému publiku a vytváří tak jedinečnou intimní atmosféru koncertů, která může působit až terapeuticky.

Za pár uplynulých let stihla Amelie vydat několik singlů, úvodní EP pod názvem It Was Nice To Meet You a album Dye my hair, které si celé sama nahrála, zprodukovala a za které dostala cenu Apollo. Počátkem roku 2021 vydala své další EP pod názvem when is our time, kde pracuje s elektronickými beaty a dodává tak písničkám taneční nádech. Tak jako tak ale písničky neztratily na své útulnosti.

Ve čtvrtek 27. dubna Amelie získala hudební cenu Anděl za album Love Cowboys v kategorii Alternativa a elektronika.

O'Sullivan

Druhým vystoupením, které si na Střídačce budete užívat, je O'SULLIVAN, svěží, alternativní indiepopový projekt z Maďarska, který mísí akustický soul a elektronické zvuky s melancholickými, někdy tesknými, jindy up-beatovými melodiemi. O'SULLIVAN opustil lékařskou kariéru a píše především o milostných tématech, ale také o svých vnitřních bojích. První skladby ze sólového projektu, který debutoval v roce 2020, se hrály v zahraničních rádiích, mimo jiné v Německu, Portugalsku, Polsku a Irsku.


Harmonogram

  • 19:00 hod - open door
  • 20:00 - 22:00 hod - O’sullivan + Amelie Siba
  • 22:00 hod - konec akce

Kde:

Střídačka, Malá sportovní hala

Kdy:

13. května 2022
19:00 - 22:00 hod

Cena:

250 Kč v předprodeji / 290 Kč na místě


Akci najdete na kudyznudy.cz.