Terasy Křižíkových pavilonů
Na Výstavišti

terasy úvodka

Střechy Křižíkových pavilonů se po rekonstrukci proměnily v zelené pobytové terasy pro veřejnost i soukromé akce. Na ploše více jak 6 000 m2 najdete místo k odpočinku i zabavení dětí, na večírek i pracovní schůzku.

Na terase pavilonu B (pavilon nejblíž ke Stromovce) je bistro Terasa 67 s venkovním i vnitřním posezením a malý běžečký okruh v délce 132 m. Děti určitě potěší stará dobrá venkovní hra - skákací panák, nebo "boule", na kterých si můžou zablbnout. Na terase pavilonu D je chill zóna Škoda Gardens. Střecha pavilonu E je běžně také přístupná, slouží však mimo jiné k pronájmům na firemní eventy. Ze všech teras je krásný výhled na Botanickou zahradu a Prahu 8, můžete odsud sledovat i průběh rekonstrukce Průmyslového paláce.

Partner terasy Škoda Auto

Škoda Auto se stala partnerem terasy na Křižíkovo pavilonu D, kterou proměnila na Škoda Gardens. Nabídne zde místo pro odpočinek i zábavu všem generacím. Prostor zkrášlí umělecké instalace, které vznikly ve spolupráci s mladými designérskými talenty, propojující zeleň a odpadové materiály z výrobních závodů. Například na houpačky byly použity vyřazené bezpečností pásy. Od léta si při posezení na lavičce bude možné dobít mobilní telefon energií ze slunce, neboť střecha lavičky bude pokryta solárním panelem. Škoda Gardens je prostorem nejen pro pěší, ale i cyklisty, a tak ve spolupráci s Rekoly našly své místo v areálu holešovického Výstaviště i stojany na růžová kola. Díky promo kódu „SkodaGardens“ je 30 minut jízdy na rekolech zdarma.

Pro zajímavost

Zelené terasy jim není říkáno pro nic za nic, zeleň tvoří plochu 2 144,2 m2.

K závlaze veškeré zeleně na střechách je využíváno 100 % vody z vlastní studny Výstaviště, přičemž tato vlastní závlaha je řízena automaticky pomocí meteostanice. Venkovní osvětlení je řešeno přes soumrakové spínače. Na střechách nechybí ani mlhovače, pítka a markýzy, které dodají v horkých dnech stín.

Celá rekonstrukce vycházela z původního návrhu akad. arch. Michala Brixe.

Terasy Křižíkových pavilonů najdete ve spodní parkové části areálu Výstaviště. Vedou na ně celkem čtyři schodiště. Jedno směrem od Maroldova panoramatu, jedno od Goja music hall a dvě z open air části areálu. Bezbariérový vstup je po dobu rekonstrukce Průmyslového paláce omezen.

Popis střech

Kde:

Střechy Křižíkových pavilonů

Kdy:

Otevřeno denně mimo konání akcí.

Termíny uzavření 2024
19.–20. 7. zavření střech KP B, C
21. 7. zavření střech KP C, D, E
28. 7. zavření střech KP C, D, E
6. 8. zavření střech KP C, D, E
10.8. zavření střech KP C, D, E
15.–17. 8. zavření střech od 15. 8. od 19:00 hod. KP C, D, E
22.–24. 8. zavření střech od 22. 8. od 19:00 hod. KP C, D, E
30. 8. – 1. 9. všechny střechy (B, C, D, E)