Výstaviště s interiérem jednoho z pavilonů
Na Výstavišti

dron

Výstaviště prochází v posledních několika letech postupnou revitalizací a v rámci procházky bude možné se společně s předsedou představenstva Tomášem Hüblem podívat, jak se daří areál postupně rekonstruovat a také zjistit více o tom, jakému účelu budou budovy po rekonstrukci sloužit.

Výstaviště vzniklo ku příležitosti Jubilejní zemské výstavy v roce 1891. Jeho dominantou je secesní Průmyslový palác od architektů Bedřicha Münzbergera a Antonína Wiehla, který je od února 2022 v rekonstrukci. V průběhu let poskytlo prostor pro nespočet kulturních a sportovních akcí a zažilo ve své historii nejen vzlety, ale i pády – například v souvislosti s několika rozsáhlými požáry. V současné době ale dochází k jeho postupné obnově.

Procházka začne u hlavního vstupu, kde se dozvíte zajímavosti o historii a vzniku areálu. Bude dále pokračovat k budově Průmyslového paláce, kolem bývalé restaurace Bohemia, kousek povede parkem Stromovka a zpět na Výstaviště Bruselskou bránou k Maroldovu plácku – nově vybudovanému místu pro malé koncerty. Poté se podíváte do jednoho z rekonstruovaných pavilonů – Křižíkova pavilonu D. Od pavilonu povede trasa k bývalému divadla Spirála, kde u plaveckého bazénu procházka končí. V rámci akce se můžete občerstvit v Bistru Artyčok, nebo Bistru No. 2.

Lektorem komentované vycházky je předseda představenstva Výstaviště Praha, pan Tomáš Hübl. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti. Akce se koná při příležitosti doprovodného programu svátku městské architektury, festivalu Open House Praha.

Důležité informace:

  • Místem setkání je fontána u hlavního vstupu do areálu Výstaviště Praha (Výstaviště 67, Bubeneč, 170 00 Praha 7).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 75 – 90 minut.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.

Kde:

Sraz u fontánek před vstupem

Kdy:

17. květen

V kolik:

18:00–19:30

Cena:

260 Kč