Manga

Kurz-mangy

Zveme juniory na semestrální kurz japonského komiksu, na kterém se naučí:

  • nezbytné základy, bez kterých to nejde,
  • něco o teorii barev,
  • pracovat s akvarelem a alkoholovými markery,
  • chápat perspektivu a kompozici.


Studenti si vytvoří si vlastní postavy. Naučí se stylizovat portréty i postavy v americké i japonské Manga stylizaci a vytvoří vlastní příběh i originální obálku komiksu. Mladé kreslíře kurzem provede profesionální výtvarník a energický lektor Stan Solo.

Kurz je určen pro mládež od 12 - 17 let.


Organizace školního roku
Zimní semestr: 4. října 2023 - 24. ledna 2024
Letní semestr: 7. února 2024 - 19. června 2024
Pozn.: Kurz se nekoná v době vánočních prázdnin od 18. prosince do 7. ledna a dále během státních svátků ve dnech 1. května a 8. května 2024.

Zápis na volná místa v druhém pololetí budeme otevírat na začátku ledna 2024.


O lektorovi

Stan Solo je umělec, freelance ilustrátor a lektor výtvarných technik. Na volné noze se pohybuje již sedmým rokem. Jako freelance ilustrátor produkuje komerční a užité ilustrace, vytváří muraly v restauracích, kavárnách a kancelářích po celé Praze a vytváří maloformátové i velkoformátové malby na zakázku. Ve své volné tvorbě je ovlivněn pouliční kulturou, komiksem street artem a graffiti a v neposlední řadě hudbou a architekturou. V současné době pracuje na pokračování autorské série s titulem The No Face, věnující se působení lidské činnosti a komerčních vlivů na město, přírodu a veřejný prostor, který společnost sdílí. Mezi jeho nejpoužívanější techniky a média patří akvarel, akryl a inkoust. Je zároveň ortodoxně technickým airbrusherem. Digitální práce je pro něho nezbytností s ohledem na nutnost návrhů při spolupráci s klienty a architekty, sám je ale zamilován do striktně analogové práce. Například jeho postery jsou již tištěny jen ručně metodou posterizace vlastních designů a následné realizace šablonovou technikou. Stan je vášnivý urbansketcher. Za svou lektorskou kariéru inspiroval k tvorbě a naučil technickým základům kresby, skicování a ilustrace více jak 2000 lidí. Vystavoval v roce 2016 v rámci festivalu Art Block, v roce 2018 byl účastníkem výstavy na Future Gate Festivalu. Na kontě má tři ilustrativní série. V současné době se čím dál více zaměřuje na volnou tvorbu.

Kde:

Střídačka, Malá sportovní hala

Kdy:

středa 16:30–18:30 hod
4. října 2023–24. ledna 2024
7. února–19. června 2024

Cena:

6100 Kč / semestr
10 100 Kč / rok
Možnost platby s Twistem na třetiny.