Lil Tjay
Na Výstavišti

Lil Tjay

Teprve jednadvacetiletý newyorský rapper Lil Tjay vystoupí premiérově v České republice. V rámci Born 2 Be Great Tour přiveze svojí show 9. dubna do pražské Malé sportovní haly. Lil Tjay odstartoval kariéru už v 16 letech, kdy začal vydávat své nahrávky na Soundcloudu. Singly jako Resume, Brothers a Leaked získaly spoustu fanoušků a během krátké doby mu přinesly miliony přehrání. Jeho debutové album True 2 Myself se dostalo až na 5. místo amerického žebříčku Billboard 200. Lil Tjay přežil v roce 2022 téměř smrtelné postřelení a na tento rok slibuje spoustu nové hudby.

Než se z Lil Tjaye stal idol internetu s mnohamilionovými streamy, byl to jen kluk z Bronxu. Při pozornějším poslechu jeho songů najde posluchač životopis kluka, který přežil hříchy dospělých ještě předtím, než se stal plnoletým. Lil Tjay, vyrůstající v newyorské čtvrti prosycené kulturou gangů, si nakonec vysloužil roční pobyt ve vězení. Po propuštění se zavázal k hledání legálních cest ke svým hudebním snům a studio se mu stalo záchranou a osudem.

Jeho první nahrávka přinesla bezcitnou, ale chytlavou skladbu Resume, která doslova přes noc zaznamenala tisíce přehrání. Brzy poté mu energická skladba Brothers vynesla první internetový hit. Od té doby spolupracoval s několika významnými interprety, jako jsou YG, Pop Smoke, Tory Lanez a 6Lack. S 6Lackem pak vydal průlomový singl Calling My Phone, který se dostal na vrchol několika streamovacích žebříčků. Na tuto virální skladbu pak v dubnu 2021 navázal svým očekávaným druhým albem Destined 2 Win, které se stejně jako jeho debut vyšplhalo až na 5. místo žebříčku Billboard 200.

Kde:

Malá sportovní hala

Kdy:

9. duben

V kolik:

od 19:00 hod.

Cena:

1 052 Kč