Hrnčířské a řemeslné trhy
Na Výstavišti

Hrncirske trhy

Přijďte si vybrat vánoční dárky na hrnčířské trhy na Výstaviště, kdy před Průmyslový palác přijedou řemeslníci z celé České republiky. Vánoční, hrnčířské a řemeslné trhy mají již devatenáctiletou tradici.

Každý rok se na setkání s vámi těší na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Opět zde najdete inspiraci, předvánoční pohodu a výběr těch nejlepších, lidových, tradičních, ale i současných řemesel. Skláři, kováři, truhláři, drátování, dřevořezba, modrotisk, patchwork, ruční šití hraček, brašnáři, košíkáři, mýdla a kosmetika, šustění, perníkáři a to vše a více opět přímo od autorů.

Vánoční náladu zpříjemní také stánky s občerstvením. Nebude chybět stylová čajovna s posezením, svařené víno, punč, medovina, tradiční štrúdl, perníčky a pro jedlíky větší porce české i mezinárodní kuchyně, vánoční polévky, domácí smash burgery,
obilné placky pečené na plátech aj. Mnoho dobrot zakoupíte také jako možný dárek pod stromeček. Pro rodiče lahodný sypaný čaj, džemy, čokoláda Moona, výběrová vína v dárkovém balení, likéry. Spodně kvašená piva plzeňského typu Dráteník ochutnáte a neodoláte si pár lahví vypít i doma.

K vánoční pohodě vám u čajovny a vánočního stromku zazpívá a zatančí například dětský soubor Vrbina a další. Můžete si vyrobit svůj zvonek pod odborným vedením Heleny Holakovské z ateliéru Vůně proutí.

Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.

Kde:

Před Průmyslovým palácem

Kdy:

2.–3. prosince 2023

Cena:

Vstup je zdarma.

V kolik:

10:00–18:00 hod.