Cesty
Na Výstavišti

Cesty

Navštivte jedinečné představení v Azylu78 Cesty, které se díky obrovskému zájmu vrací v květnu na Výstaviště. Bude na vás čekat vrcholný nový cirkus plný akrobacie, žonglování, tance a náročných čísel. Budete tajit dech, ale také se smát při klaunských výstupech. Těšte se navíc na pár překvapení!

Inscenace je rozdělena do čtyř kapitol. První se věnuje historii tradičního cirkusového umění, kterou sledujeme skrze rodinu Kludských. S láskou a fascinací řemeslem se necháváme inspirovat Karlem, někdejším principálem Cirkusu Kludský, jeho stanem se třemi manéžemi pro deset tisíc lidí, jeho láskou ke slonům, největšími cirkusovými čísly a drezúrami a skutečnými příběhy. Necháváme se unést poezií cirkusu a magií cirkusové manéže.

Druhá kapitola je o souboru Cirk La Putyka, o našich osobních příbězích, zkušenostech, o běžném divadelním životě. Uvidíte zakládající členy Cirku La Putyka, členy nejmladší nastupující generace i mladé ukrajinské studenty, kteří se stali plnohodnotnou součástí company. Uvidíte naše společné hledání cesty k divákům, které trvá už přes 13 let.

Ve třetí kapitole reflektujeme svoji tvorbu během pandemie pod iniciativou #kulturunezastavis a touhu se přes veškeré nepříznivé okolnosti nezastavit. Opustili jsme divadla a hledali nové cesty k divákům. Kde všude jsme se setkali s cirkusem, tancem nebo divadlem? Kde všude se podařilo udržet kulturu při životě?

Čtvrtá kapitola je oslavou společného okamžiku. Oslava toho, že jsme tu zase všichni spolu. Pojďte slavit s námi a rozloučit se s Cestami!

Termín: 2.–21. 5. 2023, denně od 19:00 hod., v sobotu a v neděli i od 14:00 hod.
Délka představení: 70 + 70 min. (20 min. pauza).
Vhodné od 7 let.
Jazyk: česky

Šapitó Azyl78 naleznete ve spodní části areálu. Pokud půjdete od tramvaje, běžte rovnou parkem Stromovka (podél plotu Výstaviště) a spodním vchodem u Bistra No2. Šapitó je umístěno v blízkosti Skateplazy.

Více na: http://www.laputyka.cz/cs/inscenace/cesty

Kde:

Azyl78

Kdy:

2.–21. květen 2023

Cena:

390–1 290 Kč