Backstage: Skautský institut
Na Výstavišti

backstage_no4_1408x464

Pokuste se zanechat tento svět o trochu lepším, než jaký byl, když jste na něj přišli. To vzkázal zakladatel skautingu Robert Baden-Powell svým následovníkům. Jak dnes skauti naplňují jeho poselství?
Zveme vás na další Backstage, která nás tentokrát zavede do zákulisí českého skautingu reprezentovaného Skautským institutem. Moderátor Filip Koryta bude na Střídačce zpovídat dva hosty - Annu Čámskou a Jakuba Ambrozka.

Anna Čámská je vedoucí Skautského institut na Staromáku. Stará se o dramaturgii programů, které se v tomto unikátním prostoru odehrávají, a vede tým, který programům vytváří zázemí. Ke Skautskému institutu se dostala skrze místní debatní klub. Její nadšení pro interaktivní formy vzdělávání se samozřejmě promítá i do skladby programu.

Jakub Ambrozek, skautskou přezdívkou Mravenec, je u Skautského institutu od počátku působení na Staromáku, tedy 7,5 roku. Tak jako se z původních dvou místností s rychlovarnou konvicí stala kavárna, tři patra, stovky programů a později také další podobná místa se spoustou dalších projektů, tak se z původního dobrovolníka v tříčlenném týmu stal postupně vedoucí týmu komunikace na plný úvazek, který má prsty ve všem, co se o Skautském institutu dostává (i nedostává) na veřejnost.

Skautský institut je zřízen Junákem - českým skautem, který je s 73 000 členů největší výchovnou organizací u nás. Posláním Skautského institutu je přibližovat hodnoty a historii skautingu skautské i neskautské veřejnosti a zkoumat společenské trendy, které mohou skauting obohatit. Kromě správy Skautského archivu a popularizace pohnutých kapitol stodesetileté skautské historie se tak v duchu skautského hesla "zanechat svět lepším" pouští do zřizování veřejných prostorů pro diskuzi a setkávání, do podpory projektů mladých lidí, do využívání skautské výchovné metody v kontextu moderní pedagogiky a formálního vzdělávání, nebo do celé řady environmentálních projektů, které reagují na stav krajiny a klimatickou změnu.

Skautský institut na Staromáku propojuje unikátní historické prostory a adresu v těsné blízkosti orloje s aktivním společenstvím lidí dobré vůle, ať už se jedná o skauty nebo neskauty. Jeho pavlače, dvorek, místnosti i chodby každý den ožívají směsicí kulturních a vzdělávacích akcí od komorních seminářů po koncerty pro stovky lidí. Nabízí však i místo pro odpočinek a neformální setkávání. K výstavě, deskovce či knize si návštěvník může vychutnat kávu či dortík z místní kavárny.

FB Skautský institut

Kde:

Střídačka, Malá sportovní hala

Kdy:

26. května 2022
19:30 - 22:00 hod

Cena:

190 Kč
Vstupenky na goout.cz


Akci najdete také na kudyznudy.cz.