Backstage: Aerofilms
Na Výstavišti

backstage_no3_1408x464

Fandíte artovým kinům? A máte v Praze raději Světozor, Aero nebo Bio Oko? Další Backstage talkshow s podtitulem Aerofilms vám poodhalí, jak se vybírají dobré filmy do kin.

Moderátor Filip Koryta si k mikrofonu pozve Jiřího Flígla, ředitele kultovního pražského kina Aero a nově také programového ředitele letenského Bia Oko. Kromě toho je také festivalovým dramaturgem a někdejším filmovým publicistou i dramaturgem převzatých pořadů v České televizi. Jiří Flígl se podílí na programu Festivalu otrlého diváka a Letní filmové školy, v minulosti spolupracoval také na přehlídkách Serial Killer, Filmasia, Febiofest či Fresh Film Fest. Přispěl statěmi do sborníků Krev, slzy a sperma: Čítanka filmového braku a Made in Japan: Eseje o současné japonské popkultuře.
Jeho články o kinematografii i videohrách vycházely v Cinepuru, A2 či na Aktuálně.cz. Kdysi dávno spoluzaložil web o asijských filmech Rejže.cz.

Druhým hostem bude Jan Noháč. Honza v Aerofilms vede tým, který se stará o propagaci 15-20 filmů ročně, image a komunikaci 4 pražských kin, VOD služby Aerovod a dalších aktivit. Od roku 2013 pracoval na kampaních pro více jak 150 filmů, patří mezi ně například i tři vítězové Oscara za Nejlepší film či dokumenty Šmejdi a V síti, které rezonovaly v celé české společnosti. Kromě filmů měl na starost třeba také českou i zahraniční propagaci 5 ročníků mezinárodního festivalu Lunchmeat či komunikaci 2 ročníků Ceny Jindřicha Chalupeckého.

O Aerofilms
Všechno to začalo v roce 2006. Dvě největší pražská artová kina, Aero a Světozor, se tehdy rozhodla pro Dítě. Stejnojmenný film belgického režisérského dua bratří Dardennů se stal první titulem uvedeným do českých kin pod hlavičkou nově vzniklé distribuční společnosti Aerofilms. Ta dodnes zůstává úzce dramaturgicky i personálně provázaná s Aerem a Světozorem i dalšími spřátelenými kiny Bio Oko, Přítomnost, královéhradeckým Bio Central a brněnskou Scalou. Od založení společnost distribuovala desítky titulů od malých srdcovek až po hlavní hity příslušných roků. Aktuálně můžete v kinech zhlédnout filmy Nejhorší člověk na světě, Drive My Car, Bod varu, René - vězeň svobody, Idiot i Můj soused Totoro.


O kinu Aero
Kultovní pražské kino se na přelomu tisíciletí stalo legendou díky osobité dramaturgii a na této tradici staví dodnes. V programu vedle výběru toho nejlepšího z aktuální distribuce najdete řadu kanonických klasik, populárních kultovek i vytříbených pokladů z minulých dekád kinematografie, které uvádíme v pravidelných měsíčních cyklech, ale také speciálních přehlídkách a eventech v podobě dvojprogramů i maratonů. Ačkoli film je pro nás vždy na prvním místě, uvidíte na našem plátně také spoustu živých přenosů i záznamů z operních, divadelních či koncertních pódií a výstavních síní celého světa.


Backstage je seriál večerů, během kterých vám chceme představit zajímavé, úspěšné a sledované projekty skrze věci, které nejsou na první pohled vidět. Necháme vás nakouknout do zákulisí a odhalíme pro vás dění za oponou. Přijďte si poslechnout to, co nikdy nenajdete v žádné tiskové zprávě. Backstage je talkshow. Nemusíte jen poslouchat, když chcete něco vědět.

Záznam z naší první Backstage na téma Jeden svět najdete na YouTube.

Kde:

Střídačka, Malá sportovní hala

Kdy:

21. dubna 2022
19:30 - 22:00

Cena:

190 Kč
Vstupenky na goout.cz.


Akci najdete také na Kudyznudy.cz.