Check it Na Výstavišti: Metastavy
Na Výstavišti

Metastavy

Přijďte na vystoupení pražského kvarteta Metastavy. Tato pražská čtveřice vystupuje se směsí soulu, jazzu a hip hopu, která je doplněna o texty jejich frontwoman Anny Hokešové, jež jsou spíše než rapované, něžně deklamované. Nebojí se v nich intimity a upřímně se vypisuje ze svých zkušeností a pocitů.

Koncert se koná ve spodní části areálu, u baru Džungle BKAO. Nejlépe se k nám dostanete od tramvaje parkem Stromovka a vstupem u Bruselské brány, nebo u Bistra No.2. Vezměte s sebou své děti i čtyčnohé mazlíčky, nebo klidně spojte koncert i s piknikem.

Metastavy – to je když mluví ten druhý. Ten hlas uvnitř. Poslouchat anebo ho umlčet? A možná stačí jen dýchat – třeba se něco stane. Jemné texty o normálních věcech, kde se i svetr může stát metaforou podtrhuje basová linka, která se proplétá mezi bicíma a celé to zalévají tóny kláves a jitří syntezátor. Postupně to roste a vzniká z toho fúze neosoulu a lo-fi hip-hopu, přičemž to občas chytne popový nádech.

Skupinu tvoří Anna Hokešová, Nodin Péči, Ashley Abrman a Marek Pach – čtyři lidé ze tří zemí, kteří se potkali v Praze a v původním uskupení s Ursulou Sereghy v roce 2019 vydali první album "Až vyrostu“, se kterým byli nominováni na cenu Vinyla 2019 na Objev roku. Na podzim letošního roku plánují vydávat novou desku.skupinu tvoří Anna Hokešová, Nodin Péči, Ashley Abrman a Marek Pach – čtyři lidé ze tří zemí, kteří se potkali v Praze a v původním uskupení s Ursulou Sereghy v roce 2019 vydali první album "Až vyrostu“, se kterým byli nominováni na cenu Vinyla 2019 na Objev roku. Za mikrofonem stojí klávesistka Anna Hokešová, která hraje v koncertní podobě skupiny Čáry života a jejíž poetické texty přináší do českého rapu něco dosud neslyšeného.

Akci najdete také na kudyznudy.cz

kudy z nudy_small

Kde:

Louka u Džungle BKAO

Kdy:

23. září

V kolik:

od 18:00 hod.

Cena:

Vstup je zdarma.